OFERTA

Magazyny energii

IDEALNE ROZWIĄZANIE DO ZDOBYCIA NIEZALEŻNOŚCI ENERGETYCZNEJ

Sieć elektroenergetyczna to złożony system, w którym podaż i zapotrzebowanie na energię elektryczną muszą być w każdym momencie zbilansowane. Magazynowanie energii odgrywa ważną rolę w procesie bilansowania i pomaga stworzyć bardziej bardziej obywatelski system energetyczny.

MAGAZYN ENERGII

Schemat działania

Schemat działania magazynu energii jest stosunkowo prosty. Jeśli produkujemy energię elektryczną z instalacji fotowoltaicznej (lub innych odnawialnych źródeł energii), to jej nadwyżka zostanie przechowana w magazynie energii i może zostać w każdej chwili zostać oddana w postaci energii elektrycznej. Dodatkowo, jeżeli pobieramy prąd od lokalnego dostawcy, to  domowy magazyn energii – w razie problemów z dostawą prądu – zapewni nam  pełną niezależność. Magazyny energii mogą pełnić dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze: sprawdzą się doskonale u osób, które mają zamontowane instalacje fotowoltaiczne lub przetwarzają energię z innych odnawialnych źródeł. Po drugie: magazyn energii może składować energię pozyskaną z sieci publicznej. W obu przypadkach pozyskana energia jest składowana w magazynie energii.

Zastosowanie Magazynów Energii

Magazyny Energii

Prosumenckie (jednofazowe, trójfazowe, instalacje AC+)

Obecnie nadal ponad miliard ludzi na świecie żyje w oddalonych regionach, które nie są pokryte publicznymi sieciami energetycznymi. Generatory z silnikami wysokoprężnymi i rozwiązania w dziedzinie wytwarzania energii z paliw kopalnych nie zapewniają zrównoważonego rozwoju w kontekście zmian klimatu. W dalszej perspektywie energia ze źródeł odnawialnych, takich jak energia wiatrowa i solarna, zapewnią bardziej czystą przyszłość i przyczynią się do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Systemy magazynowania energii charakteryzują się modułową i wysoce strukturalną budową. Konfiguracja jest bardzo elastyczna. Wielkość i moc wyjściowa mogą spełniać różne potrzeby. Mogą one obsługiwać układy elektryczne do 1500 V prądu stałego. Jest to obecnie jedno z najbardziej zaawansowanych i ekonomicznych rozwiązań magazynowania energii.

Kluczowe zalety

Zastosowanie magazynów energii elektrycznej w systemie energetycznym

Połączenie instalacji

Nowatorsko zaprojektowany system magazynujący energię elektryczną wraz z inwerterem hybrydowym, zdolny jest do zainstalowania w systemie sieciowym, wyspowym oraz systemie rezerwowym. System ten umożliwia programowalny i planowany inteligentny system magazynowania energii słonecznej, który pomaga zwiększyć współczynnik zużycia energii słonecznej, chroni urządzenia domowe przed brakiem sieci i zrównoważy strategię zużycia energii, aby obniżyć rachunki za energię.

Konsumpcja własna

W trybie samoobsługi energia generowana przez PV będzie wykorzystywana głównie przez lokalne obciążenie, a reszta będzie przechowywana w akumulatorze, a nadmierna moc będzie wracać do sieci. Jest to ustawienie domyślne, które zwiększy tempo zużycia własnego i znacznie zmniejszy rachunek.
Użytkownik może również zdecydować, czy ładować akumulator za pomocą energii z sieci, jeśli pozwalają na to przepisy. To rozwiązanie skutecznie rozwiąże problem braku energii z instalacji PV w okresie zimowym.

Wymuś czas ładowania

Ten tryb jest odpowiedni w sytuacjach, w których różnica w cenie energii elektrycznej jest duża w ciągu całego dnia.
Użytkownik może ustawić czas ładowania i rozładowania oraz priorytet zużycia energii w trybie Wymuszonego czasu ładowania i wykorzystać różnicę ceny energii elektrycznej w taryfach G12 i G12w. Użytkownicy mogą więc również ładować akumulator przy użyciu energii z sieci.

Tryb pracy poza siecią

W przypadku awarii sieci przesyłowej, Funkcja UPS zostanie automatycznie i bezproblemowo aktywowana, aby zapewnić by Twoje urządzenia działały bez żadnych przerw w dostawie prądu.Dzięki specjalnie zaprojektowanej funkcji może wspierać system do pracy jako rezerwowy system zasilania lub system off-grid.
Praca w trybie offgrid może działać również wtedy, gdy jest tylko instalacja fotowoltaiczna jako wsypowa instalacja energetyczna bez żadnego podłączenia do sieci.

Kontenerowa stacja zasilania z akumulatorów

EPP

Zalety naszych magazynów energii

SERWIS TECHNICZNY

Zapewniamy wsparcie techniczne na każdym kroku montażu

Instrukcja obsługi naszych magazynów energii napisana jest w języku polskim, sama instalacja jest intuicyjna, a urządzenie proste w obsłudze. W razie problemów z zainstalowaniem magazynu gwarantujemy pomoc naszych fachowców – wsparcie techniczne telefoniczne oraz mailowe. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.

Polski serwis techniczny

Dbałość o komfort Klienta to nasza dewiza. Zapewniamy serwis techniczny i wsparcie na każdym kroku montażu, szybką pomoc oraz ekspresową wymianę gwarancyjną magazynu w przypadku wady fabrycznej.

Infolinia

W ramach naszych usług dostępna jest specjalna infolinia, pod którą eksperci Ecological Projects Poland odpowiedzą na każde pytanie i udzielą porady w kwestii montażu magazynu.

10 lat gwarancji

10-letnia gwarancja producenta – RS Energy – pozwala na długotrwałe i komfortowe użytkowanie sprzętu. W przypadku wady fabrycznej wydajemy nowy egzemplarz.

Loading...
0 PLN
* Required
DLACZEGO MY?

Jesteśmy wyłącznym sprzedawcą magazynów RS Energy w Polsce

Ecological Projects Poland wychodzi naprzeciw potrzebom rynku elektroenergetycznego i użytkowników energii odnawialnej. Wzorując się na krajach Europy Zachodniej, takich jak Niemcy, Holandia czy Szwajcaria, pragniemy wyposażyć domowe instalacje fotowoltaiczne w magazyny energii.

0 +
Lat doświadczenia w branży

Partnerzy